BermBlog ![]() |
Het jaar 2019 is al een eind onderweg, maar was tot nu te nat om uit te rukken. We verlaten de tent niet bij regenweer; de mensch kent grenzen en principes. Maar als de zon heur best doet, de grasveldjes ons krokussen en de thermometer dubbele cijfers schrijft, dan is er geen houden meer aan. Op woensdag 13 februari breekt de zon eindelijk door en wordt de fietskar uit het vet gehaald. Beladen met grijper en vuilniszak volgt hij ons op de eerste uitvaart van 2019, richting zuiden. ![]() ![]() ![]()
Oprit Nelson Mandelabrug, Arnhem-Zuid-
de BuitIn twee uur tijd twee volle SGVZ's ![]() De opbrengst in detail, althans het telbare materiaal. Klein versnipperd grut is weggelaten.
Van de fietsonderdelen zijn de twee achterlichten nog bruikbaar, al waren batteries not included. Één der lichten heeft liefst zeven verschillende knipperfuncties; welk een weelde. Voor allemaal geldt: het achterlicht verlicht wat ver achter ligt. Na grondige kuising der oordopjes blijkt de chique headset nog volledig funtioneel. Nu nog wachten op een radio in de berm. CommentarenOok nu weer diverse opgestoken duimen. 'Goed bezig', 'goed werk', en ook 'het moest niet nodig zijn'. We zijn dankbaar voor alle bedankjes. ![]()
Oprit A325 bij Elst- de BuitWederom een volle SGVZ ![]()
![]() Met 31 keer RedBull & Co tegenover 10 keer cola/fris en slechts 7 keer bier is de trend duidelijk: we hebben een energieprobleem. ![]() Voor petflessen in de berm is het te laat. Voor hun opvolgers is er die simpele oplossing: statiegeld. Drie van de vier glazen flessen leveren de BermBuben € -,30 op. Mooi meegenomen ![]() De 'kartonnen' bekers lijken al na korte tijd vrijwel verteerd. Nadere inspectie van een (amper nog herkenbare Starbucks-)beker laat echter zien dat er een dun laagje plastic overblijft. De plastic bekers vallen -voor zover nog niet door mensenhanden fijngeknepen- in de buitenlucht in steeds kleinere fragmenten uiteen. Al vergaat papier vrij snel, toch gaan ook visueel storende snippers mee de zak in. Gaandeweg valt op dat nogal wat snippers uit eenzelfde schriftje lijken te komen en handmatig beschreven zijn. Dat op zich is al intrigerend in tijden van paperfree office. Nog spannender is de kennelijke intensiteit waarmee het schrijfsel verscheurd werd. Dagboek van een drama? Spiekbrief van een scholier? Boekhouding van zwart geld? ![]() Misschien is de puzzel nog op te lossen, de originele boodschap nog te reconstrueren. We gaan het uitzoeken. En houden U via het nieuws op de hoogte. CommentarenZo dicht op de oprit naar de snelweg maakt (bijna) niemand meer praatjes. Nonverbale communicatie viert hoogtij: er wordt regelmatig getoeterd en vervolgens gaan duimen omhoog. Rekenen we goed. Zelfs een motoragent doet mee. Tot slot stopt een joekel van een vrachtwagen (firma Ecotrans) en legt de chauffeur haarfijn uit waar je gebruikte drankbekers allemaal in een truck kunt bewaren tot de volgende stop. 'Hoe moeilijk kan het zijn'. Ga zo door. ![]() EerstelingenOp deze strooptocht liefst vier eerstelingen gespot:
![]() |